Wizja, Kultura i Zasady Wiary KDW

KOŚCIÓŁ DLA WARSZAWY

to kościół stworzony z myślą o Tobie. Naszym pragnieniem jest pokazać ci Boga, który wciąż jest pełen łaski i miłości oraz Boga, któremu zależy na Tobie. Kościół dla Warszawy to ludzie pełni pasji i miłości do Boga oraz ludzi. Jesteśmy ludźmi, którzy wierzą i realizują marzenie jakie Bóg wkłada do naszych serc. Kościół dla Warszawy to ludzie pełni odwagi i gotowości, by doświadczać Boga każdego dnia i we wszystkim. Kochamy Boga – Kochamy ludzi.

Kościół dla Warszawy jest częścią Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

WIZJA KOŚCIOŁA DLA WARSZAWY

Mamy wizję Kościoła, który realnie wpływa na Warszawę i zakłada nowe wspólnoty.

• Kościół, który widzimy, jest skoncentrowany na Jezusie, świadomy swojego celu oraz oddany czynieniu ludzi uczniami Jezusa.
  • Jest oddaną, pełną miłości i troski rodziną, w której ludzie znajdują nową nadzieję.
  • Jest Ekscytujący i pełen życia.
  • Wielkość Kościoła wyraża się zarówno w Jego liczbie jak i w głębokiej duchowości.

KULTURA KOŚCIOŁA DLA WARSZAWY

Poniżej główne wartości na, których chcemy opierać kulturę naszego Kościoła.

MIŁOŚĆ

Miłość stanowi dla nas pierwszą i nadrzędną wartość. Biblia mówi, że sam Bóg jest uosobieniem miłości – to w niej zawierają się wszystkie pozostałe wartości Kościoła dla Warszawy. Pragniemy aby miłość od Boga towarzyszyła nam we wszystkim co robimy, w każdej chwili życia. Tylko pełni Bożej miłości jesteśmy w stanie realizować marzenie o przeobrażonej Warszawie. Kochamy Boga, kochamy ludzie, kochamy Warszawę.

INSPIRACJA

Inspiracja, inaczej zachęta – Słowo Boże ma niesamowitą moc inspirowania. Poddawajmy się działaniu tej mocy, czytając je każdego dnia, ponieważ inspirując siebie, inspirujemy innych. Dlaczego tak się dzieje? Czy tego chcemy czy nie, wszystko co pada z naszych ust, nasze zachowanie, a nawet kultura osobista bezpośrednio wpływa na otoczenie, w którym przebywamy. Pragniemy, aby kultura Kościoła dla Warszawy była pełna zachęty i zawsze przynosiła chwałę Bogu. Mówiąc „zachęta” mamy na myśli inspirowanie ludzi, których spotykamy na co dzień do szukania Boga w życiu. Natomiast tych, którzy już go znaleźli do jeszcze bliższej relacji z Nim. Zatem pozwalajmy inspirować się Bogu, by tym samym zachęcać innych i zmieniać Warszawę!

ŁASKA

Łaska jest niezasłużoną, nieoczekiwaną, wręcz skandaliczną przychylnością i dobrocią Boga dla nas ludzi. Największym wyrażeniem łaski jest JEZUS CHRYSTUS, który umarł za grzechy ludzi na krzyżu, aby każdy mógł nawiązać bliską relację z Bogiem. Dzięki niej mamy zbawienie, uzdrowienie, przebaczenie i wolność. Dzięki niej słabi stają się mocni, grzeszni stają się świętymi, a oddaleni od Boga, stają się najbliższymi Bożymi przyjaciółmi. Łaska ma w sobie uzdalniającą moc, aby człowiek mógł dokonywać niemożliwych dla niego rzeczy. Jest ona dostępna każdego dnia dla nas.

OBFITOŚĆ

Obfitość to nielimitowana Hojność. Jezus przyszedł po to, aby dać nam życie w obfitości. Życie przepełnione prawdziwym szczęściem i miłością. Otrzymamy tyle, ile będziemy w stanie przyjąć. Idąc śladami Chrystusa chcemy również, aby nasza postawa była pełna szczodrości i hojności wobec samego Boga i ludzi. Gotowi jesteśmy poświęcić swój czas, umiejętności i finanse, aby budować Boże Królestwo w Warszawie. Zachęcamy do tego innych ludzi, jednocześnie będąc szczodrymi i pełnymi miłosierdzia dla każdego napotkanego człowieka.

MISJA

Misja to Boży pomysł. Jako Kościół istniejemy nie tylko dla nas samych. Jesteśmy Kościołem dla Warszawy ponieważ wierzymy, że wielu mieszkańców naszej stolicy potrzebuje poznać Boga, który przebacza, zbawia i jest blisko. Naszym pragnieniem jest pokazać innym, że Bóg o którym mówi Biblia, jest niezmiennie Bogiem pełnym miłości i mocy, któremu zależy na nas i który ma dla nas dobre plany. Misja zaczyna się od miejsca w którym mieszkamy, uczymy się, pracujemy, czy odpoczywamy. Misja to nasza rodzina, nasze dzieci, nasi rodzice, nasi najbliżsi, nasi przyjaciele, nasi znajomi, koleżanki i koledzy. To nasza dzielnica nasze miasto, nasz kraj, cały świat.

ZASADY WIARY

Wierzymy, że Kościół to wielka, wielopokoleniowa Rodzina, która kocha Boga oraz ludzi. Wierzymy, że to cząstka Nieba na Ziemi. Wierzymy, że Jezus chce obdarzać ludzi, miłością, nadzieją i wiarą, których tak bardzo potrzebujemy w codziennym życiu. Wierzymy w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przyjdź i doświadcz realności kochającego Boga w swoim życiu. Możesz otrzymać uzdrowienie, pokój i Nowe Życie.

Pełne wyznanie wiary Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, wraz komentarzem dostępne jest TUTAJ