JEZUS

 

Dlaczego JEZUS?

JEZUS jest najważniejszą postacią historii świata i człowieka.  Chrześcijaństwo bez  Jezusa nie mogłoby istnieć i nie miałoby sensu.

To Jezus podzielił historię swoim przyjściem na ziemię na przed Chrystusem i po Chrystusie. Jego imieniem nazywano miasta oraz kraje, jego wpływ na historię nie ma sobie równych. Najwięksi artyści, naukowcy i przywódcy na świecie i byli pod Jego wpływem, wymieńmy tu choćby niektórych: Haendel, Mozart, Haydn,Vivaldi, Bach, Beethoven, Liszt, Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Durer, Van Gogh, El Greco, Rafael, Rembrandt, Kopernik, Kartezjusz, Newton, Kant, Pascal i wielu, wielu innych.
Najważniejszym dokonaniem JEZUSA na ziemi, jest to iż umarł za grzechy wszystkich ludzi na świecie, którzy kiedykolwiek żyli, żyją i będą żyć. Umarł za twoje i moje grzechy na krzyżu.
Nie musiał tego robić, ale chciał z powodu miłości do nas. Jezus jest synem Bożym, w pełni człowiekiem i Bogiem. Rozumie nas i zna nas jak nikt inny na świcie.
Bóg stworzył człowieka doskonałego i umieścił go na ziemi, lecz człowiek zgrzeszył. Grzech spowodował oddzielenie od Boga wszystkich ludzi, gdyż stali się grzeszni.
Bóg jednak miał odwieczny plan aby z powrotem zbliżyć się tak do człowieka, by mieć bardzo bliską z nim relację. Bóg pragnie spędzać wieczność z człowiekiem. Jednak z powodu grzechu jest to nie możliwe. Dlatego Bóg zesłał swojego ukochanego, jedynego Syna – Jezusa Chrystusa, by umarł ponosząc ofiarę na krzyżu za nasze wszystkie grzechy. Dziś każdy kto przyjmie w sercu wiarą Boże przebaczenie, może być oczyszczony ze wszystkich swoich grzechów. Może uwierzyć całym sercem z Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela ( Ratownika) i tym samym przyjąć Zbawienie. Wystarczy wyznać szczerze swoje grzechy Bogu, odwrócić się od wszelkiego grzechu i zła i zaprosić w modlitwie z wiarą Jezusa do swojego życia.

Możesz pomodlić się krótką modlitwą od Boga o Zbawienie i przyjęcie Jezusa do swojego serca nawet teraz.
Pomódl się tak:
Boże, wyznaję, że jestem grzesznikiem, proszę, przebacz mi wszystkie moje grzechy. Odwracam się od życia w grzechu i zapraszam Ciebie Panie Jezu, abyś zamieszkał w moim sercu. Oddaję Ci całe swoje życie. Zbaw mnie dzisiaj. Wyznaję Ciebie moim Panem. Wierzę, że przebaczyłeś wszystkie moje grzechy i teraz staję się twoim dzieckiem. Amen.

Jeśli szczerze pomodliłeś się tą modlitwą, to wierzymy, iż rozpoczął się nowy, wspaniały etap w twojej duchowej podróży. Teraz ważne abyś mógł poznawać Boga, coraz lepiej i lepiej każdego dnia.
Zachęcamy Ciebie to 4 ważnych rzeczy: abyś codziennie modlił się do Boga, czytał Biblię i zaczął żyć wg. tego co ona mówi, abyś opowiedział innym o Jezusie ( o twojej decyzji, i modlitwie ) oraz abyś przyłączył się do wspólnoty ludzi, którzy z całego serca kochają Boga. Jeśli mieszkasz w Warszawie, albo w okolicach to oczywiście zapraszamy Cię na spotkania naszej wspólnoty „Kościoła dla Warszawy”. Możesz do nas napisać albo zadzwonić. Jeśli mieszkasz daleko to też chętnie pomożemy Ci znaleźć ludzi, którzy w twojej okolicy kochają Boga i mają spotkania, na których będziesz mógł duchowo wzrastać w wierze w Jezusa Chrystusa.

 

Obejrzyj inspirujący obraz, jak realnie Jezus działa w naszym życiu:

Ewangelia ( Eryk Ludy)